SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Skålfat 5577530

nr 557 7530

Skålfat

Lenght: ()

tenn, 1700-tal, fyrstämplat, Arboga, Baltzar Rokus (1743-1788), på brätte krönt monogramgravyr med bladslingor, delvis hamrat, diameter: 42

2000

SEK 1500

Monday December 8 2008
at 16:00:00